تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی

اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-05, 07:20

خوب همونجور که از اسمش پیداست معلومه اینجا قراره چی بنویسیم و چی بذاریم Basketball

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty سال 89,سال اتحاد هواداران تراکتور

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-05, 07:22

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی 11050_42b9c7bf1e8150fcaa05cb2d66f2dd527d95ee58سالی که گذشت سالی پر فراز و نشیب برای تیم تراکتور و اللخصوص هواداران میلیونی این تیم بود.سالی که تیم تراکتور بعد از ۸ سال (که به دلایلی در لیگ یک حضور نداشت) که در لیگ برتر حضور یافت رکوردی به ثبت رساند که در تاریخ فوتبال ایران بی سابقه بود .حضور میانگین بیش از ۶۰ هزار نفری تماشاگران در هر بازی نشان از پدیده بودن تیم تراکتور در اولین حضور در لیگ برتر بود.
پدیده ای که به گفته تمام کارشناسان, اصحاب رسانه , سایتها و … باعث بوجود آمدن یک موج سرخ تازه در بطن ورزش کشور شده تا جایی که از خردسال تا پیر از مرد تا زن این موج سرخ را در بر گرفته و در جای جای ایران و حتی خارج از کشور از این پدیده نادر سخن میگویند .شاید همین دلیل باعث شده تا مسئولین کشور بیشتر حسرت بخورند که تیم تراکتور را در لیگ یک می دیدند.
در سالی که تراکتور قربانی داوران شد بی شک اگر این هواداران نبود الان باید تراکتور را در قعر جدول می دیدیم .حضور تماشاگران بی شمار در ورزشگاه نیروی مثبتی به بازیکنان و جو ورزشگاه میدهد که هر تیمی را در ورزشگاه سهند زمین گیر میکند.
وقتی ابتدای فصل چنین استقبالی از بازیهای تراکتور می شد بسیاری معتقد بودند که دلیل این همه استقبال حضور تیم تراکتور بعد از ۸ سال در لیگ برتر است ولی هرچه به کوران مسابقات و به اواخر فصل نزدیک می شدیم این حضور پر رنگ تر میشد و این حضور معنا دار فرا تر از طرفدار بودن را داشت.
رکوردی که در جهان بی مانند بود سایر هواداران تیمهای را تحت تاثیر خود قرار داد تا جایی که خبر این پدیده در سایتها و رسانه های خارج از کشور به سرعت پیچید و شاهد حضور تماشاگرانی از کشورهای دیگر در ورزشگاه بودیم.
سال ۸۸ با توجه به اینکه سال خوبی برای تیم و هواداران تراکتور بود ولی در مواردی نیز سال خوبی برای هواداران و تیم نبود که میتوان به مواردی به آنها اشاره کرد.
اشتباهات فراوان داوری علیه تیم تراکتور
حاشیه سازی برنامه ۹۰ علیه هواداران تراکتور که بیشتر سازماندهی شده بود
رفتن پیمنتا و نصرتی از تیم که بدون توجه به احساسات هواداران انجام شد
حذف از جام حذفی
ناکامی اولروم و رودباریان در ترکیب تیم تراکتور که در ابتدای فصل بیشتر کارشناسان آنها را امید اول برای موفقیت تیم قلمداد میکردند
رفت و برگشتهای سرمربی تیم و … که شاید اگر این موارد نبود تراکتور را میتوانستیم در بالای جدول رقابتها ببینیم .ولی این اتفاقات که نمیتوان آنها را اتفاقات عادی قلمداد کرد باعث شد تا تیم تراکتور با وجود این همه حاشیه ها به کمک هواداران و اتحاد مثال زدنی آنها خود را در رده ششم جدول لیگ برتر حفظ کند
نام گذاری سال ۸۹ ,سال اتحاد هواداران تراکتور بی دلیل نخواهد بود چون سالی که گذشت هماهنگی مثال زدنیه هواداران در بازیهای خارج از خانه و اللخصوص در خانه, نشان از اتحاد قوی در بین آنها داشت که در هیچ تیمی نمیتوان مثل آن را یافت پیش بینی می شود سال ۸۹ سال اتحاد هواداران باشد .

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty نامه سرگشاده کانون هواداران تراکتور خطاب به رییس سازمان تربیت بدنی:

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-05, 07:25

آقای سعیدلو بعد از سالها تراکتور شده است تمام دلخوشی ورزش مردم آذربایجان ،ولی انگار هستند کسانی که چشم دیدن تیمی در شان آذربایجان نیستند.
در ادامه این نامه تصریح شده است: تیم محبوب تراکتورسازی علارغم داشتن هواداران پرشور و پر تعداد و دادن شور و حال وصف ناپذیر به فوتبال کشور اکنون در خانه خود هم مظلوم واقع می شود آیا وجود تراکتور و هواداران آن بعد از سالها سستی و رکود فوتبال ایران را زنده نکرده اند ؟آیا تراکتور و مردم آذربایجان به آن حد مظلوم هستند که در شهر تبریز و در میان ۶۰ هزار تماشاگر مشتاق باید چنین رفتاری با آنها گردد چرا کسی نیست که به درد ما گوش فرا دهد چرا کسی صدای شکستن دلهای مردم آذربایجان را نمی شنود؟
در این نامه سرگشاده با اشاره به بی عدالتی های موجود در سازمان لیگ افزوده شده است: سازمان لیگ با نام عدالت به طور مرتب جهت دار عمل می کند و نفوذ مدیر عامل سپاهان در سازمان لیگ کاملا بر همه مشخص و مبرهن است.
در ادامه آمده است: از دید هوادران تراکتور مقصر اصلی سازمان لیگ است چراکه لجبازی کمیته داوران بر علیه تراکتور کاملا مشخص است والا چرا باید داوری با شناسنامه قضاوت دو بازی ضعیف و به ضررتراکتور سازی یکبار دیگر آن هم در بازی حساسی چون تراکتور-سپاهان حتی بعد از اعتراض باشگاه تراکتورسازی بخاطر جلوگیری از یک زیان دیگر، بی تفاوت همان داور برای قضاوت فرستاده می شود و همان می شود که پیش بینی می شد.
آقای سعیدلو آن روز که جنابعالی بر ریاست تربیت بندی رسیدید مردم آذربایجان خوشحال بودند که حداقل دیگر نخواهید گذاشت حقی از ورزش این منطقه ضایع گردد اما هر روز این تضییع ها ادامه دارد و ما نمی دانیم دیگر دردمان را به چه کسی بگوییم!
در این نامه اضافه شده است: کمیته انظباطی یک بام دو هوا عمل می کند این کمیته فرهاد خیرخواه بازیکن تراکتور را به دلایل نا معلوم تا اطلاع ثانوی محروم می کند ولی به راحتی از کنار حرکات غیر ورزشی علی کریمی که میدان فوتبال را با تشک کشتی اشتباه گرفته است به راحتی می گذرد و یا اینکه مربی محبوب ما را تا ماهها ار انجام مصاحبه محروم می کند مگر فراز کمالوند مرتکب قتل شده است!
رییس محبوب تربیت بدنی و زاده خاک پاک آذربایجان اگر واقعا می خواهید این خطه طعم شیرین عدالت را در ورزش با تمام وجود لمس نمایند استدعا داریم خود وارد عمل شوید که دیگر طاقت ما طاق شده است.
منبع سایت :www.tractorspor.ir

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty درخواست باشگاه های جهانی از تراکتورسازی برای بازی دوستانه

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-05, 07:28

اختصاصی Tractor-fans.com- طبق گزارش خبرنگار سایت تراکتور-فنس سه باشگاه مطرح جهانی درخواست بازی دوستانه از باشگاه تراکتورسازی داشته اند . طبق گفته ی برخی از مسئولین باشگاه گفت و گو ها پیرامون برگزاری این مسابقات ادامه دارد و هنوز هیچ کدام قطعی نشده است . این سه تیم جهانی عبارتند از :

۱- هامبورگ : هامبورگ در لیگ آلمان حضور دارد و جز تیم های نیمه قدرتمند لیگ به حساب می اید . این تیم در لیگ جاری با کسب ۴۴ امتیاز از ۲۸ بازی توانسته مقام ۶ جدول رو به خود اختصاص بده .
تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی 11115_927a10604e54fab25c197e0e65a8226a89e5d823


۲- لاتزیو : تیم لاتزیو در لیگ سری آ ایتالیا حضور دارد و جز تیم های ضعیف به حساب میاید . این تیم در لیگ جاری با کسب ۳۴ امتیاز در ۳۲ بازی توانسته مقام ۱۷ جدول رو به خودش اختصاص بده .
تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی 11116_bff4f9eeff66178ef8e6507f1d1e7df01a68ed6d


۳- گالاتاسرای : گالاتاسری در لیگ ترکیه حضور دارد . این تیم جز تیم های خوب لیگ ترکیه هستش و در هفته ۲۷ توانسته با کسب ۵۳ امتیاز مقام ۴ جدول رو به خودش اختصاص بده .
تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی 11117_42b9c7bf1e8150fcaa05cb2d66f2dd527d95ee58

البته طبق گفته مسئولین باشگاه احتمال اینکه تا بیست روز اینده تیم لاتزیو به تبریز بیاید خیلی بالاست . پس بهتر است هواداران عزیز خود را برای این بازی ها اماده کنند

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty ماندن ابومسلم در لیگ برتر به قیمت باخت تراکتور؟

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-05, 07:29

دیدار تیم های تراکتور سازی تبریز و ابومسلم مشهد از سری مسابقات هفته سی ام باشگاه های برتر ۱۵ فروردین با تاخییری ۲ هفته ای آغاز شد.

در این بازی تراکتور سازی از مهره های اصلی خود استفاده کرد و مثل چند بازی اخیر جاسم کرار از اول بازی در ترکیب تیم هست و تونسته با بازیهای خوب خودش آقای کمالوند رو قانع کنه .

در آن طرف میدان تیم ابومسلم مشهد که خطر سقوط به دسته اول رو بیش از پیش احساس میکرد در نیمه اول دست به بازی احساسی و هجومی میزد و خبری از بازی لذت بخش تراکتور هم نبود و دو تیم در نیمه اول نتوانستند خطر مهمی را روی دروازه یکدیگر به وجود آورند.

با آغاز نیمه دوم تراکتور که همچنان از بازی زیبایش خبری نبود در ابتدای کار با ضربه سر جونیور بازیکن ابومسلم گل اول بازی را دریافت کرد.کمالوند سرمربی تیم با وارد کردن مسعود ابراهیم زاده به جای مهرداد پولادی قصد داشت از جناحین دروازه ابومسلم را با خطر مواجه کند.در ادامه کار بازیکن ابومسلم با ثابتی تک به تک شد و ثابتی با تکل ساده روی بازیکن ابومسلم ,داور نقطه پنالتی را نشان داد که با اعتراض کادر فنی تیم تراکتور مواجه شد که با صلاحدید کادر فنی و در پی اعتراض به وضعیت داور بازی بازیکنان تیم تراکتور از میدان بازی خارج شدند .

در پی این اتفاقات داوری این تصورات را به وجود می اورد که تغییر و تحول داوران بازیهای لیگ برتر به صورت یکباره و بدون ذکر دلیل اتفاقی است که در سال جدید هم ادامه دارد و فدراسیون فوتبال با تغییر داور بازی تیم های ابومسلم و تراکتورسازی نشان داد که امسال هم قصد تخریب تیم تراکتور توسط داور را دارد.
در آستانه بازیهای هفته سی ام کمیته داوران فدراسیون فوتبال داور دیدار تیم‌های ابومسلم مشهد – تراکتورسازی تبریز در هفته سی‌ام لیگ برتر را تغییر دادند و سعید بخشی زاده را به دلایل نامعلوم (که از قضاوت این دیدار معلوم شد) جایگزین محمود رفیعی کردند.

این بازی نا تمام ماند تا کمیته انضباطی تکلیف نتیجه این بازی را تعیین کند.

به هر حال باز هم تراکتور سازی قربانی شد تا آنچه شود که از قبل تایین شده بود

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty درد دل یک هوادار تراختور

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-08, 06:29

دلیل اصلی فراخوانی تیم تراکتور به بیرون از زمین شاید به نظر مشکل داوری باشد ولی چیز دیگری بود.!
وقتی از مشهد مطلع شدیم ، که این اقدام عجیب کادر مدیریتی تیم در چه راستایی بوده هست. به دلیل جو سنگین ورزشگاه و شعارهای نژاد پرستانه و توهین های نژادی صورت گرفته به تماشاگرهای هوادار تراختور و تورک زبانهای حاضر در ورزشگاه ، تمامی کادر مدیریتی تیم یک صدا به خاطر اعتراض به این عمل زشت – که نه تنها اولین بار نبود بلکه در شهرهای اصفهان، انزلی، بوشهر و.. نیز رخ داده بود – بیرون کشیدن و خواستار رسیدگی به این وضع ورزشگاهها شده اند. که چه بسا در صورت عدم رسیدگی، مسبب اتفاقاتی ناگوار در آینده و رنجش این هواداران خواهد شد. و دلیل عدم ارائه این موضوع در کنفراس مطبوعاتی، وجود این جو سنگین، هزاران مامور و پلیس ضد شورش اطراف هواداران تراختور و ادامه فحاشی های تماشاگران مشهدی به قومیت آذربایجانیها بوده است.


تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی 11185_42b9c7bf1e8150fcaa05cb2d66f2dd527d95ee58


وقتی در این لیگ به اصطلاح پاک برای هوادران تراختور در ورزشگاه که با برخورد های خارج از عرف بیش از ۴۰۰۰ هزار نفر از عوامل نیروی انتظامی و حراست ورزشگاه شوکه شده بودند حضور بیش از حد نیروهای انتظامی که شامل کماندوها و پلیس های ضد شورش و نفر برهای زرهی و حتی چترباز که در نوع خود برای یک بازی فوتبال بی نظیر است که جو ورزشگاه را همچون میدان جنگی تبدیل کرده بودند. عدم اجازه ورود هرگونه روزنامه ، بطری آب و حتی خودکار به ورزشگاه برای هواداران تیم تراختور و برخورد بسیار نامناسب و تفتیش های خارج از عرف فوتبالی که نشان از جوسازی های بی اساس بر علیه تیم تراختور و هوادارانش را در مشهد مقدس دارد.

برخورد بد حراست ورزشگاه ثامن الائمه مشهد با خبرنگاران و توقیف فله ای دوربین های عکاسی و فیلم برداری خبرنگاران اصحاب رسانه . پرتاب متعدد ترقه از طرف هواداران تیم ابومسلم که با عدم برخورد عوامل نیروی انتظامی مشهد مقدس همراه بود. توقیف پرچمهای نوشته شده به زبان مادری هواداران تراختور که عدم استفاده از زبان مادری در جامعه خارج از اصل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که در این بازی اوج نژاد پرستی علیه هواداران تیم تراختور شده که شاید در آینده عواقب بدی را در جامعه به دنبال داشته باشد.

پی نوشت::
امیدورام با اینکار یکبار برای همیشه این توهین ها پایان یابد و فداراسیون فوتبال تصمیم مناسب را بگیرید. ما همه هواداران پشت این تیم هستیم ،چون اینان برای ما و بخاطر ما کنار رفتند. این موضوع من را یاد اشکهای اتو ئو در آن بازی معروف میاندازد. که همه گان برای همدردی با اتوئو وارد قضیه شدند و ما هم انتظار داریم که همه مثل آقای منادی ( نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی.)از حقوق مدنی و ضایع شده آذربایجانی ها و هواداران تراکتور دفاع کند

دکتر منادی به فدراسیون فوتبال اعتراض کرد

در پی اتفاقات پیش آمده در بازی نیمه تمام بین تیم های تراکتورسازی تبریز و ابومسلم خراسان، دکتر علیرضا منادی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، طی نامه ای به رئیس فدراسیون فوتبال خواستار برگزاری مجدد این بازی و برخورد با رفتارهای غیرورزشی در مورد تیم تراکتورسازی و هواداران آن شد.

طی این نامه، آقای دکتر منادی از ریاست فدراسیون فوتبال خواسته اند این مسابقه با حضور داوران عادل و فاقد مسئله و بدور از قضاوت مشکوک تکرار شده و ترتیبی اتخاذ شود تا دیگر در استادیوم ها شاهد توهین هواداران یک تیم به بازیکنان و هواداران تیم دیگرنباشیم.

در این نامه اشاره شده است داور این بازی روز قبل از مسابقه و علی رغم اعتراض مسئولین باشگاه تغییر داده شده و شخصی که سابقه قضاوت حساسیت زا داشته را به میدان فرستاده اند و این قضیه به نوعی لجبازی کمیته داوران با هواداران تراکتورسازی محسوب می شد. نوع برخورد با هواداران تیم تبریزی و ممانعت از نصب بنرها و پرچم های نوشته شده به زبان ترکی و محاصره تماشاگران آذربایجانی توسط نیروهای انتظامی بصورت مشکوک همگی دست به دست هم داده اند تا اعضای این تیم بالاخره دست به اعتراض بزنند و پس از بازگشت به زمین نیز، تیم داوری حاضر به ادامه بازی نشده است.

ما هم به عنوان یک هوادرا تراختور از مسئول جانسوز و گرامی اقای منادی قدردانی خود را اعلام میکنیم و امیدورایم تمام مسئولین استانی به حمایت از اقای منادی و در پی اعتراض به نژاد پرستی های صورت گرفته علیه هواداران تراختور اقدامات لازم را انجام دهند.

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty دکتر منادی به فدراسیون فوتبال اعتراض کرد

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-08, 06:31

در پی اتفاقات پیش آمده در بازی نیمه تمام بین تیم های تراکتورسازی تبریز وابومسلم خراسان، دکتر علیرضا منادی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، طی نامه ای به رئیس فدراسیون فوتبال خواستار برگزاری مجدد این بازی و برخورد با رفتارهای غیرورزشی در مورد تیم تراکتورسازی و هواداران آن شد.

طی این نامه، آقای دکتر منادی از ریاست فدراسیون فوتبال خواسته اند این مسابقه با حضور داوران عادل و فاقد مسئله و بدور از قضاوت مشکوک تکرار شده و ترتیبی اتخاذ شود تا دیگر در استادیوم ها شاهد توهین هواداران یک تیم به بازیکنان و هواداران تیم دیگرنباشیم.

در این نامه اشاره شده است داور این بازی روز قبل از مسابقه و علی رغم اعتراض مسئولین باشگاه تغییر داده شده و شخصی که سابقه قضاوت حساسیت زا داشته را به میدان فرستاده اند و این قضیه به نوعی لجبازی کمیته داوران با هواداران تراکتورسازی محسوب می شد. نوع برخورد با هواداران تیم تبریزی و ممانعت از نصب بنرها و پرچم های نوشته شده به زبان ترکی و محاصره تماشاگران آذربایجانی توسط نیروهای انتظامی بصورت مشکوک همگی دست به دست هم داده اند تا اعضای این تیم بالاخره دست به اعتراض بزنند و پس از بازگشت به زمین نیز، تیم داوری حاضر به ادامه بازی نشده است.

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty حرفه ای بودن پیشکش!! انسانیت را به ورزشگاه ها برگردانید.

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-08, 06:32

در فوتبالی که شعار اصلی ان دوری از هر نوع نژاد پرستیست ،در ورزشگاه های ایران متاسفانه و متاسفانه همچنان شاهد شعارهای توهین امیز بصورت مکرر علیه مردم ترک زبان اذربایجانی هستیم.با وجود اینکه مسابقات جام جهانی سال ۲۰۰۶ با شعار " نه به نژاد پرستی (Say No To Racism ) " اغاز شد، ورزشگاه های ایران همچنان در سال ۲۰۱۰ شاهد زیر پا گذاشتن انسانیت و توهین نه برای غریبه که به بخش وسیعی از جامعه ی اماری کشورمان ایران و هموطنان خود میباشد.

قبل از ادامه مقاله لازم به ذکر است این نکته را اضافه نماییم،این پدیده مختص کشور ما نبوده و در کشورهای اروپایی نیز مشابه ان فراوان دیده میشود، اما انچه که مهم است عکس العمل فدراسیون های فوتبال ان کشور ها با خاطیان این قضایا است،فدراسیون های این ممالک بدون هیچ نوع مراعاتی برای این مورد برخورد جدی داشته و جریمه های سنگینی به باشگاه های متخلف در نظر می گیرند،اما در این میان به نظر میرسد بی توجهی و بی اعتنایی مسئولین ورزشی فوتبال کشورمان به این امر، نوعی دهن کجی به بخش وسیع جامعه فوتبالی کشورمان می باشد.

امروزه توهین به قومیت مردم ترک زبان در کشور به امر عادی در ورزشگاه ها تبدیل شده ، از سوی دیگر نیز متاسفانه شاید رسانه های خبری و مجازی کشور نیز چندان خواهان پرداختن به این نوع مسائل نبوده و بیشتر خواهان پرداختن به مسائل کوچک ، کلیشه ای، بی ارزش و تکراری می باشند.لذا با بازگو کردن این موارد از تریبون سایت هواداران تراکتورسازی تبریز امیدواریم قدمی مثبت از طرف مسئولین ورزشی در این راه برداشته شود.


در ادامه این مقدمه کوتاه قصد داریم مقالاتی را که در ان تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی فدراسیون جهانی فوتبال در برابر این نوع رفتارهای موجود در ورزشگاه ها اختصاص داده شده است را برای شما هواداران عزیز بیان نماییم

این مقالات مستقیما از سایت fifa.com برگرفته و ترجمه شده است.

اولین تصمیم فیفا در برابر چنین اعمالی به ۷ جولای سال ۲۰۰۲ زمانیکه در بوینس ایرس مسائلی از این دست مکررا به فیفا گزارش شد بر می گردد، در این زمان فیفا با شعار فوتبال بدون نژاد پرستی این روز را روز بین المللی برای این امر انتخاب کرد،این روز، روز بین المللی ضد نژاد پرستی در فوتبال نامیده شد.

در سال ۲۰۰۳ به دنبال برگزاری کاپ فرانسه روز های ۲۱ و ۲۲ جولای نیز به عنوان روز های ضد تبعیض نام گرفت.

فیفا فعالیت های گوناگون و فراوانی را در این زمینه انجام داده که از جمله ی اینها برگزاری مسابقاتی که در ان افراد از کشور های مختلف به عنوان نماینده یک قاره و یا به عنوان یک تیم منتخب جهانی گرد هم امده و با یکدیگر به مسابقه میپرداختند، قبل از شروع مسابفه بنر هایی بازیکنان با عنوان " نه به نژاد پرستی " حمل کرده تا در مقابل دید میلیون ها تماشاگران تلوزیون در سرتاسر جهان قرار گیرد.

سومین روز مصادف با ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۰۴ بود؛ در روزی که روز بازی جوانمردانه فیفا در نظر گرفته شده با هم پوشانی روز جهانی صلح بین الملل به حمایت از برچیدن نژاد پرستی از فوتبال پرداختند.

در سال های دیگر اتفاتی نظیر این موضوع زیاد در نظر گرفته شد که از جمله ی انان خواندن نامه ای قبل از شروع دیدار توسط کاپیتانان دو تیم در نیمه نهایی کاپ ۲۰۰۵ المان در مزمت نژاد پرستی بود، در ان نامه انها خواستار دوری هر نوع نژاد پرستی از فوتبال را بودند.

با این اوصاف بد نیست شما هواداران عزیز در ادامه از استاندارد های انضباطی فیفا در این مورد مطلع شوید:

تمامی تیم ها و باشگاه ها ملزم به رعایت این استاندارد ها بوده و در صورت عدم فرمانبرداری از این استاندارد ها تحریم هایی برای این باشگاه ها و فدراسیون های کشور ها در نظر گرفته خواهد شد.فیفا در فعالیت های جدید خود در مقاله شماره ۵۸ استاندارها، صراحتا اعلام کرده است هر نوع تعدی ، تمسخر، توهین، تبعیض، و اعمالی که مصداق این اعمال باشد باید به شدت برخورد کرده و با تعلیق شدن، جریمه و یا محرومیت های دیگر مجازات شوند.

۱ - هرکسی که علنا گروهی را به خاطر نژاد، رنگ، پوست ، زبان ، قومیت و یا هر موضوع نژاد پرستانه ی دیگری مورد توهین، تمسخر ، تبعیض و یا به هر شیوه ی دیگری که اهانت امیز بوده، مورد خطاب قرار دهد، حداقل باید برای پنج بازی در تعلیق قرار گیرد، و ورزشگاهی که در ان این اعمال انجام شده ممنوع از برگزاری مسابقات میشود. باشگاه مورد نظر نیز به پرداخت ۳۰۰۰۰ فرانک سویس ( معادل تقریبی ۲۸۵۰۰ دلار امریکا ) ملزم خواهد شد.

۲ – اگر شخصی از تماشاگران با نصب بنر که حاوی شعار نژاد پرستانه ای است در ورزشگاه حضور یابد و یا عده ای از تماشاگران حرکات ناشایست و شعار هایی از این دست سر دهند ، باشگاه ملزم به پرداخت ۳۰۰۰۰ هزار فرانک سویس خواهد شد و همچنین از حضور تماشاگران در دیدار بعدی محروم میباشد. اگر چنانچه تماشاگران قابل شناسایی نبوده ، این جرایم برای تیمی که میزبان میباشد در نظر گرفته میشود.

۳ - حتی یک تماشاگر اگر در موارد ذکر شده در بند یک و دو محکوم شود، باید از ورود وی به ورزشگاه ها حداقل برای دو سال جلوگیری شود.

۴ – اگر بازیکنان، افراد منتسب به باشگاه و یا لیدر های هواداران اهانتی که در بند های یک و دو ذکر شد را مرتکب شوند، به طور اتوماتیک ۳ امتیاز از امتیازات باشگاه کاسته خواهد شد، در صورت تکرار برای بار دوم ۶ امتیاز کاسته شده و در صورت تکرار برای بار سوم تیم خاطی به لیگ پایینتر تنزل خواهد یافت.

۵- فدراسیون های هر کشوری موظف میباشد تا موارد فوق را در استاندارد های داخلی خود اتخاذ نمایند ؛ در صورتی که گزارشات تخلف مستدلی مبنی بر عدم رعایت و اجرای موارد فوق ارسال شود، فوتبال ان کشور به مدت دو سال از دیدار های بین المللی محروم خواهد شد.

اری این است گوشه ای از قوانین بین المللی...

اما همانطور که ذکر شد، به نظر میرسد مسئولین در فدراسیون فوتبال هیچ توجهی به این به این قبیل موضوعات نداشته و اساسا اینگونه استاندارد ها را نادیده می گیرند.

و در اخر :

ما هواداران تراکتورسازی از مسئولین باشگاه خود در خواست داریم تا در صورت عدم رسیدگی به این موضوعات از طرف کشورمان و تکرار اتفاقاتی از این قبیل در ورزشگاه ها با ارسال نامه ای رسمی از سوی باشگاه، موضوع را با کنفدراسیون فوتبال اسیا در میان گذاشته تا اقدامات لازم از سوی ایشان در مورد موضوع ذکر شده صورت گیرد،تا بیش از این شاهد بی احترامی این عده ی معلوم الحال در ورزشگاه ها نباشیم.


منبع: سایت برد و باخت

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty آقای فردوسی پور تمدن چند بخشه؟

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-08, 06:35

حوادث و اتفاقات بازی ابومسلم و تراکتورسازی در روز یک شنبه تیتر اکثر مطبوعات و سایت های خبری گردیده و هر کس از یک منظر به تحلیل و بررسی آن پرداخته است ، دوشنبه شب نیز در برنامه ی نود این مقوله مورد کنکاش قرار گرفت و با پشت خط آمدن آقای شفق مدیر عامل محترم باشگاه تراکتورسازی آقای فردوسی پور سوالات خودشان را مطرح نمودند ، شفق ضمن تشریح مسائل پیش آمده بیرون کشیدن تیم را یک امر اشتباه و نادرست عنوان نمودند و به خطای باشگاه اعتراف نمودند ولی جناب آقای فردوسی پور بحث دنیای متمدن و تمدن را مطرح نموده و به عناوین مختلف سعی در بحرانی تر نمودن اتفاق پیش آمده را داشتند که خود بهتر می دانند آتش بیار بودن معرکه در فرهنگ و دین عزیزمان امر غلط و ناصوابی می باشد .
در برنامه ی نود تریبون و صحنه در اختیار فردوسی پور می باشد و معمولاً ایشان متکلم وحده می باشند و با پریدن به وسط حرف دیگران ( که نشانه ای از تمدن می باشد ! ) و قطع صحبت طرف مقابل اجازه خود نمایی و دفاع را از وی سلب می نماید و در بعضی مواقع که افرادی مثل جناب آقای شریفی فیتیله پیچ شان می کنند با خنده و عوض کردن بحث سعی در ناک اوت کردن طرف مقابل را دارند و با همه ی این تفاصیل باز ایشان از تمدن دم می زنند. اما خود بهتر می دانند که یکی از نشانه ها و علائم بزرگ دنیای متمدن قبول نمودن اشتباه و اعتراف به آن می باشد ، جناب فردوسی پور شما چند نفر را سراغ دارید که در برنامه ی نود به اشتباه خود اعتراف نمایند ؟ آیا این نشان از شجاعت اخلاقی فرد نیست که همه ی مسئولیت ها را به گردن می گیرد و به کار نادرست اعتراف می کند ؟
عادل خان عمل تراکتورسازی کار درستی نبود و مدیرعامل محترم و زحمت کش این باشگاه به این امر اذعان نمود پس نیازی نیست که شما در بی تمدن نمودن این باشگاه و هواداران آن کوشش نمایید و از کسانی کمک بگیرید که زدن و مضروب نمودن خبرنگار را نشان از تمدن بدانند و ترک زمین توسط یک تیم را کارهای عهد قاجار بشمارند تمدنی که شما از آن دم می زنید ممکن است در پارتی های شبانه ی توام با رقص باشد که ما از آن تمدن درویم . آقای فردوسی پور لطفاً اگر وقت نمودید همه قسمت های برنامه ی نود را از اول مرور نمایید و خود قضاوت کنید که برنامه ی شما بجز ایجاد اختلاف و تنش در فوتبال این مملکت کار دیگری انجام داده است ؟ این برنامه بجای شفاف سازی بعضی مسائل و کمک به پیشرفت ورزش فقط به حاشیه سازی و ایجاد اختلاف بین افراد و تیم ها می پردازد آیا این است تمدن ؟ تا کنون چند نفر را به جان هم انداخته اید و در مقابل چند نفر را آشتی داده اید ؟ تخریب نمودن افراد و به سخره گرفتن آنها در برنامه ی نود نشانه ای از متمدن بودن است ؟ کالبد شکافی یک بازیکن خارجی و تخریب نمودن آن در برنامه ی شما نشان از فرهنگ و تمدن اسلامی این مملکت می باشد؟ و سوالات زیاد دیگر اما بترسید از روزی که کسانی پیدا شوند که بخواهند شما را کالبد شکافی نمایند !!!
عادل خان اتفاقی افتاده و به پایان رسیده و مسئول رسیدگی به آن کمیته ی محترم انضباطی می باشد و مدیر عامل باشگاه نیز با شجاعت به اشتباه بودن آن اعتراف می نماید پس نیازی نیست که شما مسئله را از بعد جنجالی آن مورد بررسی قرار دهید و تمدن را برای بینندگان بخش نمایید چون مردم فهیم و ورزش دوست ایران اسلامی بهتر از شما می دانند فرهنگ و تمدن چیست . آقا عادل با این کارها نمی توانید ذره ای از محبوبیت و اعتبار تیم تراکتورسازی کم نمایید چون هواداران این تیم با تمام وجود حامی تیم شان هستند و با قبول عمل نادرست ترک زمین ، باز هم به خاطر عشق شان نفس می کشند زندگی می کنند و در همه جا و هر لحظه تراختور را دوست دارند و باز هم چنان پر شور در استادیوم حاضر خواهند شد که ورزش مملکت به آنها افتخار کند و به شما و کسانی که چشم دیدن این تیم را ندارند خواهند فهماند که ما بودیم هستیم و خواهیم بود . یا علی مدد

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty رد: تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-10, 10:25

علی
فتح الله زاده مدیر عامل سابق باشگاه استقلال تهران وعضو هیئت رئیسه
فدراسیون فوتبال خواستار برکناری مسعود عنایت رئیس کمیته داوران شد
علی فتح الله زاده مدیر عامل سابق استقلال تهران وعضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبالاضهار داشت مدیر بی کفایت کمیته داوران باید برکنار شود
وی
در ادامه افزود : مدیری که در رسانه ملی آنچنان بی ادبانه با یک مدیر
باشگاه پرطرفدار صحبت و بدون دلیل تهمت بزند باید برکنار شودوی تصریح کرد
: کمیته داوران در این فصل بسیار ضعیف عمل کرد و ما معدود مسابقاتی داشتیم
که اشتباهات داوری در نتیجه بازی تاثیر گذار نباشد لذا بنده از رئیس
محترم فدراسیون فوتبال جناب آقای کفاشیان میخواهم سریعا این مدیر را
برکنار کند .


تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی 11409_162a049dbe13c92fea29713888a3f142041e265c

www.tractorspor.ir
سایت رسمی باشگاه تراکتور سازی

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty رد: تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-10, 10:27

کانون
هوادارن تراکتورسازی تبریز با صدور بیانیه ای به مسعود عنایت مسئول کمیته
داوران هشدار داد تا از خصومت آشکار علیه باشگاه تراکتورسازی دست بردارد.


در
این بیانیه آمده است: آقای عنایت چگونه به خود اجازه می دهید تا با
احساسات مردم شریف آذربایجان بازی کنید چرا بخاطر لا پوشانی ضعفهای مشهود
مدیریت خود در کمیته داوران دست به عمل ناروای تهمت می زنید؟ آیا از
عواقبش باخبرید؟ آیا فکر نکردید با این کارتان دیگر راه برگشتی برای خود
باقی نمی گذارید؟

این
بیانیه می افزاید: ما هواداران تراکتورسازی بارها و بارها عملکرد ضعیف
کمیته داوران را دیده و از این مسئله رنج برده ایم و دیگر امیدی به
سروسامان گرفتن آن نداریم. چرا به جای سر و سامان دادن به هرج و مرجها و
بی سامانیها هر روز برای لاپوشانی نقطه ضعفهای خود موردی را مطرح می کنید.

در
ادامه این بیانیه آمده است:جناب عنایت مسئول کمیته داوران، مگر نمی دانید
در افتادن با مردم غیور آذربایجان هزینه سنگینی دارد مگر از عواقب تهمت
زدن به تیم بزرگ تراکتور بی خبریرید؟ به شما هشدار می دهیم به هوش بوده و
مراقب حرکات ناشایست خود باشید.

هوادارن
تراکتور با تاکید بر تضییع حق خود در ناداوری های لیگ آورده اند:برای ما
هوادران تراکتورسازی مسجل شده است که شما از سمت خود نهایت استفاده را می
کنید تا از موفقیت تنها تیم آذرابیجان در لیگ برتر جلوگیری نمایید مگر
آذربایجانی ها چه هیزم تری به شما فروخته اند؟

این
بیانیه تصریح می کند:آقای عزیز ما مدیرعاملی داریم که توانسته است با
مدیریت خود پس از سالها تیمی قدرتمند و شایسته ی نام آذربایجان راهی
مسابقات نماید. شما به جای خرده گرفتن به مدیریت بحران اقای شفق فکری به
حال داوریهای پر اشتباه و پر حرف و حدیث خود در لیگ نمایید تا شاید از این
بدنامی که از عدم مدیریت صحیح در کمیته داوران بدست آورده اید اندکی
کاسته شود.

این
بیانیه اضافه می کند:اگر نمی دانید بدانید امروز تراکتور سازی توانسته است
به سبب مدیریت شخص آقای شفق موفقیتها را یکی پس از دیگری طی کرده و تمامی
بد خاهان ر انگشت به دهان گذارد و شخص شما نمی توانید با تهمتهای واهی خود
خللی دررابطه ناگسستنی بین ما و مدیرعاملمان ایجاد نمایید.

این
بیانیه ادامه می دهد:آقای عنایت آفتاب همیشه پشت ابر نخواهد ماندو
واقعیتها یک روز برای همه آشکار خواهد شد و آنروز است که همه ناپاکان به
سزای عمل خود خواهند رسید. مواظب باشید روزز موعود جزو مغضوبین خداوند
قرار نگیرید.

در
پایان این بیانیه آمده است: هشدار می دهیم اگر از بدخواهی آشکار خود علیه
هوادران تراکتور و مردم آذربایجان دست نکشید جوابی به شدت هر چه تمامتر
دریافت خواهید کرد و تمامی بدخواهان بدانند ما هواداران تراکتورسازی
همچنان از تیم محبوبمان پشتیبانی کرده و برای چندمین بار به همگان نشان
خواهم داد که تراکتور آذربایجان بیدی نیست که به این بادها بلرزد.منبع سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی:
www.tractorspor.ir

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی 11411_bed9c64b22ece2e1158770e23db3e598f629d028


___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی Empty رد: تاپیک خبرهای باشگاه تراکتور سازی

پست من طرف Persianyoung في 2010-04-10, 10:44

روز جمعه در ورزشگاه یادگار امام تبریز با حضور خود حماسه ای خواهیم آفرید که فوتبال ایران , آسیا و حتی جهان تا بحال نظیر آن را در خود به یاد نداشته باشد .

ما عاشقان تراکتور هستیم و تراکتور را هیچ وقت تنها نخواهیم گذاشت و اکنون که تراکتور بیش از پیش نیازمند ما است به هیچ وجه تنها نمیگذاریم.

تراکتورسازی تبریز و آذربایجان تا به امروز پستی بلندیهای بسیاری را در طول سالها به خود دیده است و ایمان داریم که اگر اینگونه مشکلات به دردانه های فوتبال ایران یعنی پرسپولیس و یا استقلال اثابت میکرد اکنون بایستی در محلات تهران دنبال این تیمها میگشتیم .

حال با مطرح کردن این مورد بر این باوریم که ما هواداران تراکتورسازی تبریز و آذربایجان اینگونه حواشی ریز و درشت را در طول این مدت بسیار دیده ایم و هیچ احدی نمیتواند اتحاد ما را دوباره خدشه دار کند . چرا که اینبار مصمم به حمایت چند لایه ای از تیم محبوب خودمان تراکتور هستیم و میخواهیم همانطور که آذربایجان سر ایران است تراکتور را هم تنها مروارید یکه تاز فوتبال ایران بکنیم و ثابت کنیم آذربایجان و تبریز قدرت مطلق در فوتبال و تمام رشته های ورزشی هست.

هواداران تراکتور سازی تبریز معتقد هستند اکنون زمان امتحان مسئولان ورزشی کشور فرا رسیده و عملکرد این افراد با تک تک هواداران میلیونی تراکتور نشان دهنده این خواهد بود که اینان تا چه حد به فوتبال ارزش قائل هستند و نا خود آگاه این سوال در ذهن آدمی به وجود می آید که آیا این افراد برای تخریب فوتبال آمده اند و یا برای پیشرفت آن ؟!

هنوز که هنوز است عده ای از کارشناسان داوری و فوتبالی و تلوزیونی به جای حمایت و احترام به این تیم با این همه سرمایه خواسته یا نا خواسته به دلایل نا معلوم به تخریب این تیم کمک میکنند . اما ما میگوییم که نمیگذاریم و نخواهیم گذاشت و نمیتوانید با این همه هوادار این تیم را دوباره نابود کنید.

حال با وجود اینگونه عملکردهای سخیفانه و شاید مغرضانه آیا میتوان به این مسئولان ورزشی که به دلایل نا معلوم تنها به تیمهای تهرانی و اصفهانی ارزش میدهند نام دلسوز نهاد؟!!
و میپرسیم که با حمایت مالی هنگفت از تیمهای اصفهانی با وجود هوادار بسیار کمی که این دو تیم دارند و همچنین حمایت مالی و حمایت رسانه ای از دو تیم پرسپولیس و استقلال در شبکه های ملی ایران در طول این سالها و حتی متاسفانه گاهی حمایت از تیم بدون هوادار استیل آذین میخواهید فوتبال این کشور را به کجا بکشانید؟!!

خدا میداند و بس!!!

با توضیحات گوشه ای از موارد فوق میخواهیم بگوییم که ما تمام موارد فوق را در ریزترین شرایط آن مورد بررسی قرار میدهیم و همه موارد را با چشم خود میبینیم و از مسولان ورزشی خواهشمندیم در سیاستهای ورزشی خود تغییرات اساسی انجام دهند و دست از غرض ورزی بردارند تا بتوان به کمک همدیگر در این رشته و حتی رشته های ورزشی دیگر دوباره به موفقیتها دست پیدا کرد .

اکنون نیز میگوییم با تمام وجود دوباره به پذیرایی از تیم پرسپولیس خواهیم رفت و با شکست این تیم در تبریز با کمک هواداران تراکتور نشان خواهیم داد تراکتور با اینگونه عملکردها قویتر میشود و به هیچ کدام از حریفانش در تبریز باج نمیدهد.

روز جمعه روز تراکتور خواهد بود چرا که پرسپولیس با تمام احترامی که به علی دایی و کریم باقری داریم توان رویارویی با تیم دسته یکی پتروشیمی تبریز را هم نداشت و در تهران هم ثابت کرد که حرفی برای گفتن در مقابل تراکتور ندارد و تنها حمایت مالی و رسانه ای نام این تیمها را بزرگ کرده است.

از تمام بازیکنان خود میخواهیم به این تیم کوچکترین رحمی نکنند و بدانند ما هواداران تراکتور بیش از قبل برای حمایت از تیم محبوبمان تراکتور و شما بازیکنان ارزشمند و غیورمان به ورزشگاه خواهیم آمد . با تشکر

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد