جوان ايراني
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

گفت وگوي مفصل با علي دايي :اگر قطبي را قبول داريد تا آخر پاي او بايستيد

گفت وگوي مفصل با علي دايي :اگر قطبي را قبول داريد تا آخر پاي او بايستيد Empty گفت وگوي مفصل با علي دايي :اگر قطبي را قبول داريد تا آخر پاي او بايستيد

پست من طرف yakhi 2010-04-10, 10:00

آنقدر حواسش جمع است كه وقتي گفتم تنها يك سوال كوچك باقي مانده گفت: مي‌خواستي دو دقيقه صحبتي كني، شد 18 دقيقه! تعجب كردم كه چگونه بدون نگاه كردن به ساعت، تا اين حد دقيق زمان گفت‌وگوي‌مان را اندازه گرفت!
در پايان تمرين روز پنجشنبه پرسپوليس گپ و گفت مفصلي داشتيم با علي دايي كه از هر طرفي صحبت به ميان آمد؛ از بازي پرسپوليس برابر تراكتورسازي گرفته تا سوءمديريت‌ها در فدراسيون فوتبال! متن كامل گفت و گوي ويژه سايت گل با علي دايي را در زير مي‌خوانيد
-تعداد مصدومان پرسپوليس، شما را براي بازي برابر تراكتورسازي نگران نمي‌كند؟
خير؛ چند نفر از بازيكنان ما مصدوم هستند كه به اميد خدا تا پيش از بازي برابر تراكتورسازي به طور حتم خيلي از اين نفرات آماده بازي خواهند شد. ما كار خودمان را انجام مي‌دهيم و اين هم قسمتي از فوتبال است.
-علت لغو اردوي پرسپوليس در كردان چه بود؟
ما صددرصد برنامه اردو نگذاشته بوديم كه بخواهيم آن را لغو كنيم. تنها مشغول بررسي بهترين گزينه‌ها بوديم كه در اين ميان پس از مشورت‌هايي كه صورت گرفت، صلاح دانستيم كه تمرينات در تهران دنبال شود. با خود بازيكنان در اين زمينه صحبت كرديم، آنها در تهران راحت‌تر بودند و به همين خاطر كار را همين جا دنبال مي‌كنيم.
-فوتبالدوستان آذري به علي دايي علاقه خاصي دارند؛ فكر مي‌كنيد اين مساله به شما در بازي برابر تراكتورسازي كمك مي‌كند؟
تبريزي‌ها بيشتر از علي دايي، تراكتورسازي را دوست دارند و به طور مسلم براي حمايت تيم محبوبشان به ورزشگاه خواهند آمد. با اين حال ما سعي مي‌كنيم تراكتورسازي را شكست بدهيم، البته در چنين شرايطي كار سختي خواهيم داشت. به اعتقاد من سخت‌ترين بازي فصل‌مان را آنجا برگزار خواهيم كرد اما به اميد خدا مي‌رويم تا سه امتياز بازي را كسب كنيم.
-بازي برابر پتروشيمي تا چه حد به آشنايي تيم پرسپوليس با شرايط بازي در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز و جو اين مكان كمك كرد؟
به طور حتم خيلي كمك بزرگي براي ما بود؛ با اينكه شايد يك‌هفتم ورزشگاه هم پر نشده بود اما باز بچه هاي ما با شرايط آنها تا حدودي آدابته شدند. حالا به اميد خدا تمام سعي‌مان اين خواهد بود تا برابر تراكتورسازي بازي خوبي به نمايش بگذاريم. هفته قبل شكست بدي داشتيم و به اميد خدا اين هفته همه چيز را جبران خواهيم كرد.
-آيا صحبت از قهرماني در ليگ برتر، ادعاي قابل انجامي است؟
ما به طور حتم كار خودمان را انجام مي‌دهيم و نگاه به جدول نمي‌كنيم. چهار بازي باقي مانده كه 12 امتياز پيش‌روي‌مان قرار مي‌دهد و سعي خواهيم كرد تمامي امتيازهاي ممكن را جمع‌آوري كنيم.
-صحبت‌هايي درباره نارضايتي شما از مهدي شيري شنيده مي‌شود؛ در اين باره صحبتي داريد؟
مهدي شيري يك روز غيبت غيرموجه داشت كه به همين خاطر صبح چهارشنبه به او اجازه تمرين ندادم. مطمئن باشيد خودمان اين قبيل مسائل را حل مي‌كنيم. مشكلي نيست، فوتبال همين است. كسي كه غيبت غيرموجه كند به طور حتم مورد بازخواست قرار مي‌گيرد. در تيم ما انضباط حرف اول را مي‌زند. براي من هيچ فرقي نمي‌كند بازيكني كه بازي مي‌كند و يا نفري كه جزء 18 نفر نيست، همه بايد انضباط رعايت را كنند.
-كريم باقري را به خوبي مي‌شناسيم و خيلي وصله‌ها به او نمي‌چسبد. با اين حال شايعه كرده‌اند براي بازي برابر تراكتورسازي به تبريز نخواهد آمد.
اصلا و ابدا اين طور نيست. شما ببينيد، اين حرف و حديث‌هايي است كه تنها برخي همكارانتان به آن مي‌پردازند. متاسفانه بعضي‌ها شب خواب مي‌بينند و صبح مي‌آيند خوابشان را در صفحات روزنامه‌شان منعكس مي‌كنند. كريم باقري به خوبي مشغول انجام تمرينات تيمي است. اگر يك روزي هم نخواهد مقابل تيم سابقش بازي كند، مطمئن باشيد ما به عقيده او احترام مي‌گذاريم و مشكل خاصي هم از اين بابت نيست اما من مطمئن هستم كريم باقري آنقدر حرفه‌اي است كه الان با پرسپوليس قرارداد دارد و براي اين تيم بازي مي‌كند و مطمئن باشيد تا حالا كوچكترين صحبتي درباره اين موضوع بر زبان نياورده است.
-مي‌گويند علي دايي با يكسري بازيكن وارد مذاكره شده است؛ آيا طرح اين صحبت‌ها بازارگرمي اين افراد نيست؟
همه اين نقل قول‌ها صحبت‌هاي برخي همكاران شماست. متاسفانه بايد بگويم وقتي من با هيچ كس صحبتي نكرده‌ام از قول من مصاحبه اختصاصي چاپ مي‌كنند. نه تنها روزنامه‌ها و خبرگزاري‌ها بلكه مجلات خانوادگي هم ديده‌ام كه از اين كارها مي‌كنند؛ مجله‌اي كه تا به حال اسمش را هم نشنيده‌ام، سه صفحه از من مصاحبه نوشته! متاسفانه مسائلي اتفاق مي افتد كه واقعيت ندارد. الان كه اينجا هستم، با هيچ احدي براي فصل آينده صحبت نكرده‌ام. من به بازيكنان پرسپوليس گفته‌ام كه همه چيز دست خودشان است. به اميد خدا اگر در ليگ برتر نتايج خوبي بگيريم و در جام حذفي هم قهرمان شويم، مطمئن باشيد در صد تغييرات تيم خيلي كم خواهد بود. ديوانه نيستم تركيبي را كه خوب كار كند، تغييرات كلي‌اي در جمع نفراتش ايجاد كنم.
-رئيس فدراسيون فوتبال مدعي شده كه به شما چك داده اما شما قرارداد متمم را امضا نكرده‌ايد.
ببينيد يكطرفه كه قراداد متمم امضا نمي‌كنند. اصلا طرح اين صحبت خنده‌دار است. قراردادي كه من سه ساله امضا كرده‌ام، بي‌كارم كه بروم و قرارداد متمم امضا كنم؟ به نظر شما خنده‌دار نيست. شما به من بگوييد؛ قرارداد متممي كه يكطرفه مي‌نويسند، بايد در كوزه بگذارند و آبش را بخورند.
-اين صحبت‌ها را براساس كدام منطق و قانون بر زبان مي آورند؟
نمي‌خواهنم وارد جزئيات بشوم. متاسفانه صحبت‌هايي را كه مطرح مي‌كنند از روي بي‌اطلاعي است. هر ارگان دولتي يا الان باشگاهي كه با آن قرارداد دارم، زماني كه حقوق من را مي دهد، با توجه به قوانين كشور حداقل پنج درصد به خاطر ماليات كسر مي‌كند. اگر آقايان چنين ادعايي دارند، بيايند و بگويند ما از پول‌هايي كه به علي دايي داده‌ايم پنج درصد كسر كرده‌ايم. زماني كه قرار بوده ماليات من را پرداخت كنيد، ديگر جاي بحثي باقي نمي ماند. هرجا كه كار مي‌كنيم يا بازيكنان ديگر، پنج درصد كسر قرارداد مي‌شوند و روز آخر كه به اداره ماليات مي‌رويم، پس از محاسبه اگر ماليات بيشتر شد، آن وقت ما پرداخت مي‌كنيم.
-بنابراين به طور كل شما قرارداد متمم را معتبر نمي‌دانيد؟
قرارداد متمم چيست؟ متممي كه آقا مي‌رود براي خودش 10 بند مي‌نويسد، امضا هم بكند موقعي كه من قبول ندارم آيا اصلا اعتبار دارد؟ من متاسفم كه آقاي كفاشيان در حال مطرح كردن چنين مسائلي است. به نظر من ايشان بايد مداركش را ارائه كند و اگر چنين ادعايي صحت داشت، امضاي من را نشان بدهد كه علي دايي قرارداد متمم را پذيرفته است.
-فدراسيون ما شده مصداق جيب خالي و پز عالي! حق و حقوق مربيان داخلي را نمي‌دهد و مي‌روند با مربيان درجه يك دنيا مذاكره مي‌كنند
. من فقط يك صحبتي مي‌كنم. شما توجه كنيد، به غلامحسين پيرواني مي‌گويند علي كفاشيان گفته شش ماهه قرارداد ببندد! خنده‌دارنيست؟ تيمي كه براي مسابقات المپيك آماده مي‌شود قرارداد شش ماهه با مربي‌اش مي‌بندند؟! مصاحبه‌هاي آقايان موجود است كه با من سه ساله قرارداد بستند كه مفاد آن موجود است. مگر مي‌شود با يك مربي در اين سطح شش ماهه قراداد بست؟ يا متمم اضافه كنند كه علي دايي سه ماه ديگر قراردادش را تمديد كند؟!
-تكليف فوتبال ايران با اين رفتارها به كجا مي‌رسد؟
كجاي دنيا چنين مسائلي ديده مي‌شود. به نظر من اين اتفاقات به دليل بي‌اطلاعي محض از فوتبال و قوانينش است و آقايان دارند چنين مسائلي را عنوان مي‌كنند. حالا من از شما سوالي دارم؛ اگر آقايان متمم قراداد را قبول دارند، چرا مالياتم را نداده‌اند؟ چرا اداره ماليات براي من نامه مي‌زند و آن را به من ابلاغ مي‌كند كه بروم و مالياتم را بدهم؟ تناقض را مي‌بينيد؟ زماني كه پنج درصد مالياتم را كم نكرده‌ايد، مشخص است كه بايد كل پولم را بدهيد.. من متاسفانه از اين بي‌اطلاعي‌ها خنده‌ام مي‌گيرد! به مربي تيم ملي اميد مي‌گويند بيا و شش ماهه قرارداد ببند! حالا خيلي مسائل هم هست كه درباره‌شان صحبت نمي‌كنم.
-افشين قطبي خوب يا بد، الان سرمربي تيم ملي است! آيا صحيح است در حالي كه هنوز در سمتش باقي است، با مربيان خارجي مذاكره مي‌كنند؟
اصلا شما نگاه كنيد، مطرح كردن اسم مربي ديگر لازم نيست. اگر شما به اين مربي اعتقاد داشته‌ايد و او را آورده‌ايد، تا آخر پاي او بايستيد. اصلا كاري به آقاي x و y ندارم اما اين در شان يك مربي در حال انجام كار است كه بروند با يك مربي ديگر صحبت كنند؟! اصلا اين چه مفهومي را مي‌رساند؟ شما يا قرادادي را بسته‌ايد يا نبسته‌ايد! آقايان به قراردادي كه بسته‌اند، التزام ندارند و اصلا نمي‌دانند چه كار كرده‌اند، چون اوضاع بلبشو است.
-اين رفتارها و ادعاي جذب مربيان طراز اول دنيا، بازي با اذهان عمومي نيست؟
مطمئن باشيد همينطور است. مرتب در حال فريب دادن مردم هستند. سوال مي‌پرسي، جواب نمي‌دهند و حاشيه مي‌روند و هزار حرف ديگر مي‌زنند.
-اما شما برخلاف زمان حضورتان در تيم ملي، از زمان پيوستن به پرسپوليس روابط بسيار خوبي با اصحاب رسانه داشته‌ايد.
تيم ملي شرايط خودش را داشت؛ در پرسپوليس فكر من راحت است. آنجا هزار حرف مي‌زدند اما اتفاق ديگري رخ مي داد. يك مورد را مي‌گويم شما به همين قانع شويد كه من چه كشيدم.
-بفرماييد، ما سراپا گوشيم تا راوي درد دل‌هاي شما براي مردم باشيم.
18 روز با تيم ملي در اروپا اردو زديم اما دريغ از حتي يك دلار كه به من بدهند!‌ آقايان ترسيدند خودشان همراه ما بيايند و مشكلي پيش بيايد و يقه‌شان را بگيرند. در اردوي اسپانيا همه چيز را به من سپردند. من هم مدير و هم سرمربي بودم، بدون دريافت حتي يك دلار!
-پس چرا اين جريانات تا حالا مسكوت مانده بود؟
قراردادش موجود است. اصلا قراردادي كه بسته بودند به من ارتباطي نداشت؛ نامه‌اش را گرفته‌ام و رسما دارم. تازه يك نمونه را برايتان ذكر مي‌كنم. شركت را 50 هزار يورو جريمه كرده‌اند، به من ربطي نداشت. آن پول‌ها را گرفته‌ام و به بازيكنان داده‌ام. از جمهوري چك برمي‌گشتيم بردين كارت گرفته‌ام، تيم ملي جمهوري اسلامي ايران را به خاطر اضافه بار سوار هواپيما نكرده‌اند. هيچ كس اين موضوع را نمي‌داند و شايد آن را پنهان كرده‌اند.
-واقعا چنين جرياني براي تيم ملي پيش آمد؟
با بردينگ كارت رفتيم داخل گيت سوارمان نكردند. گفتند تا هزنيه اضافه بارتان را كه تقريبا 9هزار يورو مي‌شد را ندهيد، اجازه سوار شدن به هواپيما را نداريد. گفتم از جيب خودم مبلغ را مي‌دهم،‌تهران به من پس بدهيد كه ديگر كار از كار گذشته بود. تيم ملي اين مملكت را از گيت آوردند بيرون، اتوبوس گرفتيم آمديم وين و يك روز آنجا مانديم و فرداي آن روز با پرواز ايران اير به تهران آمديم.
-اينكه بيشتر از 10 هزار يورو خرج در پي داشت؟
بله، به نظرم هزينه‌اي كه ما دوباره پرداخت كرديم خيلي بيشتر بود. فكر كنم حداقل 20 هزار يورو هزينه شد. تمام اين اتفاقات هم تنها به خاطر بي‌برنامگي بود، چون كارشان را بلد نيستند. الان هم بحث متمم را مطرح مي‌كنيد، مگر علي دايي آن را قبول كرده؟ شما بايد پول من را مي‌داديد؛ آيا مي‌خواستيد پرداخت نكنيد. آقايان كه ادعا مي‌كنند، در قراردادم موجود است كه طبق چه برنامه زماني پول قراردادم را پرداخت مي‌كنند. من حاضرم علي كفاشيان در يك برنامه زنده تلويزيوني حاضر شود، علي دايي هم مي‌آيد و هر دو طرف با مدارك‌مان بنشينيم و صحبت كنيم و ببينيم كه آقايان به كدام يك از وعده‌هايشان عمل كرده‌اند، خوشبختانه تمام مدارك را نگه داشته‌ام.
-بنابراين در جريان ادعاي قرارداد متمم كه مطرح مي‌كنند، بايد به مثال خودشان درباره رفتار با غلامحسين پيرواني اشاره كرد كه رفته‌اند خواستگاري و 50 درصد قضيه را حل شده تصور مي‌كنند.
آفرين؛ يك نفر از فدراسيون يا آ‌قاي كفاشيان كه ادعا مي‌كنند متمم نوشته‌ام و فلان و بسيار، بيايند و در برنامه زنده تلويزيوني كه دخل و تصرف نشود و قيچي نكنند، من مداركم را بياورم و آقايان هم مداركشان را بياورند و هر دو طرف صحبت‌هاي‌مان را بكنيم و بعد ببينيم كه حق با چه كسي است. اگر يك نفر از آقايان جرات كرد بيايد، من مچ دستم را مي‌زنم.
-فعلا كه فدراسيوني‌ها با خودشان دعوا دارند. علي كفاشيان و مهدي تاج به هم پيچيده‌اند.
من كاري به اين مسائل ندارم. تنها از آقايان خواهش مي‌كنم، هر زماني كه بگويند من در اين برنامه حاضر مي‌شوم، با مداركي كه دارم و موجود است و همه چيز را رو مي‌كنيم. قراردادي كه با فلان شركت بسته‌اند كه اصلا وظيفه من نيست. يا همين متممي كه صحبتش را مي‌كنند، آقا شما برو هرچقدر دوست داري براي خودت متمم بنويس. وقتي اين مسائل را مي‌بينم، خداوكيلي خنده‌ام مي‌گيرد. در هر مملكتي، فدراسيون فوتبال جزء سه پست مهم است. همه جاي دنيا فدراسيون فوتبال براي خودش مصداق يك وزارتخانه است. چنين آدم‌هايي كه قرار داده‌اند كه حرف‌هاي متناقض مي‌زنند.
yakhi
yakhi
بازرس
بازرس

تعداد پستها : 544

امتياز كاربر : 1666

تاريخ عضويت : 2009-11-02

جنسيت : انثى

ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من:
جوايز اخذ شده: