تفكر بغلي شدن نوزادان اشتباه است

اذهب الى الأسفل

تفكر بغلي شدن نوزادان اشتباه است

پست من طرف Persianyoung في 2009-11-11, 07:05

برخي والدين با تفكر اينكه بغل كردن زياد نوزاد موجب لوس شدن او يا به اصطلاح عام موجب بغلي شدن يا همان عادت به بغل كردن كودك مي شود از توجه زياد به كودك خود امتناع مي كنند كه البته اين تفكر اشتباه است و توجه و مراقبت هر چه بيشتر از كودك لازم و ضروري است.


دكتر منصور بهرامي متخصص كودكان در گفت‌وگو با ايسنا گفت : مهمترين موضوع در پرورش كودك توجه و مراقبت از او از لحظه تولد است كه اين توجه بايد در بالاترين ميزان خود باشد چرا كه كودك از لحظه تولد داراي لامسه و چشايي و حواس كامل است و اين حواس بايد هر چه بيشتر تقويت شوند.

وي در ادامه افزود: بيشترين ميزان رشد مغز در 5/1 سال ابتداي زندگي است به طوري كه اين ميزان تا 90 درصد نيز مي رسد بنابراين والدين در همين زمان است كه بايد تمام تلاش خود را براي رشد كامل و تكامل مغز كودك به كار گيرند.

برخلاف عقيده برخي والدين هر چه نوزاد بيشتر مورد توجه قرار گيرد و در آغوش گرفته شود بيشتر با اصوات و تصاوير افراد آشنا شده و حواس و حتي تكلم وي تقويت مي شود و هيچ گاه موجب لوس شدن يا بغلي شدن كودك نمي گردد و مي توان گفت اين تفكر كه كودك به اصطلاح بغلي مي شود ، اشتباه مي باشد.

گفتني است: كودك به خصوص در سالهاي اول زندگي به هيچ وجه نبايد احساس نگراني، ترس و يا ناامني داشته باشد چرا كه در طولاني مدت در روحيات و حتي شكل گيري شخصيت وي تاثير گذار است.

شايان ذكر است: اگر در آغوش گرفتن كودك همراه با صحبت كردن با وي باشد مي تواند تا حدي در قدرت تكلم و شنوايي كودك موثر واقع شود.

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد