آيا از ازدواج خود پشيمان شده ايد؟

اذهب الى الأسفل

آيا از ازدواج خود پشيمان شده ايد؟

پست من طرف Persianyoung في 2009-11-11, 07:07
آيا از اينكه ازدواج كرده ايد پشيمان شده ايد؟ آيا تابه حال به خودتان گفته ايد، "از اينكه ازدواج كردم پشيمانم"؟ آيا ازدواج خوبي داريد يا بد؟ اگر مي توانستيد از نو شروع كنيد، آيا انتخابتان باز اين بود كه با همسرتان ازدواج كنيد؟ آيا قصد ازدواج داريد؟ چرا؟ آمار بالاي طلاق و ازدواج هاي ناموفق بايد آنهايي را كه قصد ازدواج دارند به لحظه اي مكث تشويق كند تا بتوانند به خوبي درمورد تصميم بزرگي كه مي خواهند بگيرند فكر كنند تا در آينده از ازدواج خود پشيمان نشوند و كارشان به طلاق نكشد.

براساس تحقيقي كه روي 4000 زوج انجام گرفت، مشخص شد كه يك چهارم مردها و زن هاي متاهل از ازدواج با همسر خود پشيمان هستند، درحاليكه 15% از زوج هايي كه قصد ازدواج دارند به عواقب ازدواج خود شك و ترديد دارند. اما واقعاً چرا بيشتر افراد از ازدواج خود پشيمان مي شوند؟
براساس تحقيقات انجام گرفته، زوج ها به طور متوسط بعد از دو سال و شش ماه و 25 روز از عشق و ازدواج خود خسته مي شوند. ما فكر مي كنيم كه مردم وقتي ازدواج مي كنند كه عاشق هم باشند اما نتيجه اين تحقيق نشان مي دهد كه افراد به دلايل مختلف ازدواج مي كنند. و خيلي از آنها حتي از اين تصميم خود مطمئن نيستند.

· چهار درصد از افراد متاهل شركت كننده در تحقيق گفتند كه به دلايل اشتباه و نادرست ازدواج كرده اند. دليلشان براي ازدواج عشق نبود، خيلي از آنها فقط دوست داشتند مراسم عروسي داشته باشند و هديه هاي عروسي بگيرند.

· 23 درصد گفتند اگر مي توانستند همه چيز را از نو شروع كنند به هيچ عنوان همسر فعليشان را دوباره بعنوان همسر انتخاب نمي كردند و 14 درصد آرزو مي كردند با كسي در گذشته خود ازدواج مي كردند.

· فقط 28 درصد اعتراف كردند كه وقتي همسر آينده شان را ديدند باكره بودند و رابطه جنسي قبلي نداشتند. عده اي مي گفتند كه به طور متوسط با چهار نفر قبل از همسرشان رابطه جنسي داشته اند و اين مقدار براي بعضي ها به 20 مورد هم مي رسيد. (اين آمار مربوط به كشور آمريكا ميباشد.)

· 33 درصد مي گفتند كه همسرشان بهترين شريك جنسي كه تا به حال داشته اند نيست و 33 درصد ديگر ادعا مي كردند كه مجرد بودن خيلي بهتر از متاهل بودن است.

· 12 درصد مي گفتند فقط به اين دليل با همسرشان مي مانند كه حوصله ندارند فرد جديدي را براي خود پيدا كنند.

· 15 درصد از زن و شوهرها اعتراف كردند كه درمورد زندگي عشقي سابق خود به هم دروغ گفته اند و تعداد كساني كه در زندگي گذشته شان بوده است را كمتر از تعداد واقعي آن به هم گفته اند. اين درحالي است كه 2 درصد اين تعداد را به دروغ افزايش داده اند.

· 83 درصد از زن و شوهرها گفتند كه از سومين سالگرد ازدواجشان به بعد ديگر براي ازدواجشان سالگرد نگرفته اند.

· هفت نفر از ده مرد تاييد كردند كه همسرانشان با شلختگي هاي آنها مشكلي ندارند و خيلي راحت جوراب ها و لباسهايشان را همه جاي خانه بريزند. اين در حالي است كه 79 درصد اعتراف كردند كه حتي ديگر براي بستن در توالت هم به خود زحمت نمي دهند.

· دو سوم خانم هاي متاهل اعتراف كردند كه براي رسيدن به خودشان و زيبا لباس پوشيدن و آرايش كردن براي همسرانشان وقت نمي گذارند. يك سوم ديگر هم اعتراف كردند كه خيلي دور از همسرانشان روي تخت مي خوابند و ادعا مي كنند كه براي *** با شوهرانشان وقت ندارند.

· 54 درصد از خانم ها اعتراف كردند كه ديگر براي شوهرانشان آرايش نمي كنند، 61 درصد تاييد كردند كه هميشه تي شرت هاي كهنه و شلوارك هاي گشاد و راحت در خانه مي پوشند. و 10 درصد ديگر هم اعتراف كردند كه براي تحريك شوهرانشان از لباس زير هاي زيبا و سكسي استفاده نمي كنند.

· 83 درصد از زن و شوهرها در چند ماه اول ازدواج همه جا دست هاي همديگر را مي گيرند اما بعد از يك دهه از ازدواج فقط 38 درصد اينكار را تكرار مي كنند.

· قبل از اولين سالگرد ازدواج، زن و مردها بيشتر از 8 بار در روز همديگر را در آغوش مي گيرند كه اين ميزان بعد از گذشت ده سال از ازدواج به پنج مرتبه يا حتي كمتر مي رسد. 60 درصد از شركت كننده ها گفتند كه از بعد از ازدواجشان هيچ شب رمانتيك و عاشقانه آنچناني نداشته اند.

اينطور به نظر مي رسد كه خيلي ها در ازدواجشان دچار ركود شده اند و بااينكه هنوز همسرشان را دوست دارند، كمي بيش از اندازه با هم خودماني شده اند. زوج ها بايد بتوانند در احساس راحتي با همديگر و ناديده گرفتن همديگر توازن ايجاد كنند.

دلايل درست و غلط براي ازدواج

پشيماني از ازدواج معمولاً به اين علت اتفاق مي افتد كه آنها كه قصد ازدواج دارند، از همان ابتدا هدف خود را از آن مشخص نمي كنند. آنها هيچوقت به نقاط قوت و ضعف ازدواج فكر نمي كنند و همه وقت، توجه و پول خود را صرف رسيدگي به آن مراسم رويايي ازدواج مي كنند و به اين ترتيب براي ازدواجي برنامه ريزي مي كنند كه فقط يك روز دوام دارد.

دلايل خوب و بدي براي ازدواج كردن وجود دارد اما عروس و دامادهاي آينده بيشتر وقت خود را صرف برنامه ريزي براي مراسم عروسي مي كنند تااينكه بخواهند خودشان را براي ازدواج و سختي هاي بعد از روز اول آن آماده كنند.

عروس هاي آينده معمولاً برنامه هاي خود را در فروشگاه ها و مزون هاي لباس عروس، گلفروشي ها، جواهرفروشي ها، شيريني فروشي ها و از اين قبيل مي گيرند و فقط به مراسم روز عروسي، ماه عسل، دي جي و عكاس و فيلمبردار روز جشن فكر مي كنند.

ازدواج بدون پشيماني

اگر واقعا مي خواهيد بدون پشيماني ازدواج كنيد كه زندگيتان يك عمر دوام داشته باشد، بايد خودتان را براي ازدواج مهيا كنيد. براي اين منظور بايد اين سوال ها را قبل از بله كفتن در روز عروسي از خودتان بپرسيد:

1. حل مشكلات در ازدواج

2. درك نقش فرد مقابل

3. ارتقاء رابطه جنسي

4. بالا بردن آگاهي مالي و اقتصادي

5. احترام گذاشتن و حفظ تعهدات ازدواج

ازدواج كردن به دلايل اشتباه و نادرست خيلي زود منجر به ازدواجي ناموفق مي شود كه سرنوشت آن طلاق است. دليل آن اين است كه دو طرف خود را براي ازدواج آماده نكرده اند يااينكه براي ازدواج خيلي جوان بوده اند و نمي دانستند كه ازدواج كردن و ازدواج موفق داشتن دو چيز كاملاً مختلف است.

___________________________________________________
.


dasthayam.png

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد