جوان ايراني
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

شما به تلفن همراه معتاد هستيد؟

3 مشترك

شما به تلفن همراه معتاد هستيد؟ Empty شما به تلفن همراه معتاد هستيد؟

پست من طرف داش مجید 2010-02-23, 07:15

اگر از نظر روحي به تلفن همراهتان وابسته هستيد و از هزينه‌هايتان كم مي‌كنيد تا از عهده پرداخت هزينه آن برآييد، اعتياد شما به تلفن همراه خارج از كنترل شده و وقت آن رسيده كه كاري انجام دهيد.
فست فود، بازي‌هاي ويديويي و تلويزيون را فراموش كنيد؛ بزرگ‌ترين بلايي كه اين روزها فراگير شده اعتياد به تلفن همراه است. شايد شما كساني را ديده باشيد كه در كوچه به زمين مي‌خورند، شب‌ها از خواب بيدار مي‌شوند و در سالن‌هاي نمايش چهره از خود بيخودشان با نورLCD تلفن روشن مي‌شود.
اين افراد معتادهاي موبايلي هستند كه ممكن است شما هم يكي از آن‌ها باشيد و اگر فكر مي‌كنيد احساس شما اندكي بيش از وابستگي به پيامك بازي است مي‌توانيد براي مطمئن شدن 10 نشانه از اعتياد به تلفن همراه را كه در اين گزارش به آن‌ها پرداخته شده، مطالعه كنيد.

*برروي لوازم جانبي بيش‌تر از خود تلفن هزينه مي‌كنيد
با وسيله بي‌ضرري مانند شارژر خودرو شروع مي‌شود اما پس از آن به گيرنده اف ام راديو، بازوبند، يك كيف متفاوت براي هر روز هفته، باتري‌ها، محافظ باتري و صفحه نمايش، آداپتور بلوتوث استريو و بلندگوي تلفن بي‌سيم گسترش پيدا مي‌كند. در حالي كه اگر شش ماه ديگر مدل گوشي‌تان را تغيير دهيد هيچ‌كدام از اين لوازم به درد نخواهند خورد.

* از همه 30 برنامه نصبي در گوشي استفاده مي‌كنيد
همه كاربران ممكن است روند نصب برنامه در تلفن همراه را تجربه كرده باشند و پس از مدتي دريابند برنامه به درد آن‌ها
نمي‌خورد و آن را پاك كنند يا همان طور رهايش كنند اما كساني هستند كه براي انجام كوچك‌ترين كارها به برنامه‌هاي نصب شده در گوشي مراجعه مي‌كنند.

*هشدارهايي داريد كه مي‌گويند چه زماني بايد كارهايتان را انجام دهيد
ملاقات‌هاي كاري، وقت دكتر و ديدارهاي گروهي، رويدادهايي هستند كه در تلفن براي يادآوري ثبت مي‌شوند اما آيا مثلا براي حمل زباله به بيرون منزل در روز چهارشنبه، زنگ هشدار گذاشته‌ايد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس زياده روي مي‌كنيد.
هنگاميكه براي انجام هر كاري در روز به تلفن نياز داشته باشيد گوشي‌تان ممكن است به دستگاه تنفس مصنوعي شما تبديل شود.

*در تلفن‌تان درباره تلفن‌تان مطالعه مي‌كنيد
اگر فكر كردن به تلفن و لمس كردن آن در جيب‌تان در طول روز شما را راضي نمي‌كند و از هر فرصتي براي استفاده از آن بهره مي‌گيريد درواقع در حالي كه مشغول استفاده از آن هستيد، وقت‌تان را براي يافتن نكات بيش‌تر در موردش سرمايه‌گذاري مي‌كنيد.

* از هزينه‌هاي ضروري براي تامين صورتحساب تلفن كم مي‌كنيد
بله مثلا نهار كاملا مهم است اما از هزينه آن براي پرداخت صورتحساب تلفن در پايان ماه استفاده مي‌كنيد يا حتي به جاي كرايه ماشين، ترجيح مي‌دهيد راه ارزان‌تري را براي طي مسير انتخاب كنيد تا قبض تلفن برروي دستتان نماند.

* يك شارژ كامل باتري به ندرت يك روز دوام مي‌آورد
پس از مسواك زدن و شستن صورت آخرين كار معمولي كه انجام مي‌دهيد، وصل تلفن براي شارژ است، زيرا در غيراين صورت نمي‌تواند پس از كاري كه امروز براي شما انجام داده يك روز كامل ديگر دوام آورد. معلوم است كه عمر باتري در برخي از تلفن‌هاي هوشمند پيشرفته كامل نيست اما شارژ روز به روز باتري ديگر چيزي از آن باقي نمي‌گذارد.

* گويا دوستي را از دست داده‌ايد وقتي تلفن شما خراب مي‌شود
تلفن در يك لحظه بي‌احتياطي از جيب‌تان به زمين افتاده و صفحه آن مي‌شكند يا بر اثر عجله از جيبتان در قطار يا اتوبوس
مي‌افتد و گم مي‌شود يا بدتر از همه ممكن است تلفن از دستتان در يك دريچه فاضلاب بيفتد. تحت هر شرايطي كه اتفاق بيفتد نمي‌توانيد جلوي تكرار اين اتفاق را در ذهن‌تان بگيريد و با به ياد آوردن محتواي ديجيتالي آن، بابت اين اتفاق خودتان را سرزنش نكنيد.

*با دارندگان تلفن مشابه خود فقط درباره تلفن‌تان حرف مي‌زنيد
اگر چنين مكالمه‌اي بين شما و فرد مذكور داراي تلفن مشابه روي مي‌دهد بايد درباره اعتياد خود به تلفن و زندگي اجتماعي‌تان تجديدنظر كنيد.

*هنگاميكه تلفن‌تان را پيدا نمي‌كنيد وحشت زده مي‌شويد
اينجا مساله گم شدن تلفن مطرح نيست بلكه شما درمي‌يابيد تلفن را در خانه جا گذاشته‌ايد و احساس مي‌كنيد قلبتان از وحشت پايين و بالا مي‌رود و پيش خود مي‌گوييد: «اگر كسي بخواهد به من زنگ بزند چه؟» اما يك نفس عميق كشيده و زندگي را بدون دستيار ديجيتالي‌تان ادامه دهيد.

* تلفن را در حمام استفاده مي‌كنيد
اين كار اشتباهي است اما نه به دلايل بهداشتي؛ اگر شما از تلفن همراه در حمام نيز استفاده كنيد خود را از تنها مامني كه مي‌توانيد در برابر تماس‌هاي مكرر داشته باشيد، محروم كرده‌ايد.
داش مجید
داش مجید
مدير تالار اينترنت و كامپيوتر

تعداد پستها : 360

امتياز كاربر : 928

تاريخ عضويت : 2010-01-17

جنسيت : ذكر

متولد : 1990-03-01

ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من: خونسرد خونسرد
جوايز اخذ شده:

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

شما به تلفن همراه معتاد هستيد؟ Empty رد: شما به تلفن همراه معتاد هستيد؟

پست من طرف دکی جون 2010-02-23, 13:21

ههه
دکی جون
دکی جون
بازرس كل
بازرس كل

تعداد پستها : 651

امتياز كاربر : 1207

تاريخ عضويت : 2009-10-28

متولد : 1986-04-23

ساير موارد
نوع گوشي همراه: ال جي ال جي
حالت من:
جوايز اخذ شده:

http://www.akharinrahehal.blogfa.com

پست من طرف mana 2010-02-24, 04:18

na dash majid ma ke motad nistim.....shoma chetor? شما به تلفن همراه معتاد هستيد؟ 717503
mana
mana
مدير تالار ايران شناسي
مدير تالار ايران شناسي

تعداد پستها : 337

امتياز كاربر : 806

تاريخ عضويت : 2010-02-17

جنسيت : انثى

متولد : 1986-09-29

ساير موارد
نوع گوشي همراه: نوكيا نوكيا
حالت من: سپاسگذار سپاسگذار
جوايز اخذ شده:

پست من طرف داش مجید 2010-02-24, 04:58

ye khoorde شما به تلفن همراه معتاد هستيد؟ 341893
داش مجید
داش مجید

تعداد پستها : 360

امتياز كاربر : 928

تاريخ عضويت : 2010-01-17

متولد : 1990-03-01

ساير موارد