جوان ايراني
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

مصاحبه جنجالی با علی کریمی:من به درد علی دایی نمی خورم

2 مشترك

مصاحبه جنجالی با علی کریمی:من به درد علی دایی نمی خورم Empty مصاحبه جنجالی با علی کریمی:من به درد علی دایی نمی خورم

پست من طرف mana 2010-02-27, 05:00

علی کریمی ستاره فوتبال ایران با بازگشت به تیم ملی قوت قلبی برای طرفداران سفیدپوش ایران است. بازیکنی که مدتها انتظار بازگشتش را می کشیدیم و حالا می توانیم در بازی تایلند با بازوبند کاپیتانی شاهد هنرمندی اش باشیم. کریمی که مرد تصمیمات آنی و جنجالی است در مصاحبه هم فرد ویژه ای است. او به گفت و گو با مهدی یکتا ، سردبیر روزنامه ۹۰ به نکات مختلفی اشاره کرده که خواندن آن حتما برای شما جالب خواهد بود. این گفت و گویی است صریح و نسبتا تند. چیزی که شما هم دوستش خواهید داشت.
یک پرسش ویژه داریم؛ اگر یک روزی سرمربی تیمی بودی و قرار بود از بین علی کریمی و خداداد عزیزی، یکی را انتخاب کنی، کدام یک را برمی‌گزیدی؟
صددرصد خداداد عزیزی!
خیلی جالب است، چون وقتی در مصاحبه بدون سانسور قبلی‌مان با همین سئوال سراغ خداداد عزیزی رفتیم، او جواب داد؛ علی کریمی! )
ایشان لطف دارند، ولی من واقعا از ته دل گفتم. من آن خدادادی را می‌پسندم که از حق خودش درون محوطه هجده قدم می‌گذشت و به هم‌تیمی‌اش پاس می‌داد. معمولا می‌گویند مهاجم باید خوره باشد، اما خداداد عزیزی واقعا خوره نبود و این خیلی باارزش است.
زمانی که با پرسشی مشابه درباره انتخاب خداداد یا علی دایی سراغ حماسه‌ساز ملبورن رفتیم، او خودش را انتخاب کرد!
وا... چه بگویم؟!
حالا اگر خودت قرار باشد از بین خداداد و علی دایی، یکی را انتخاب کنی، آن یکی چه کسی است؟
اینها همه‌اش سلیقه‌ای است، علی دایی سرزن بود و خداداد عزیزی فانتزی‌باز، اما اگر سوءتفاهم نشود و کسی به دل نگیرد، من اگر مربی بودم، خداداد عزیزی را انتخاب می‌کردم.
بازهم یک سئوال دیگر در همین ارتباط؛ بین علی کریمی و علی دایی چه انتخابی را انجام می‌دادی؟
خیلی سخت است، شاید یک مربی علی دایی را بپسندد و شاید یکی دیگر من را! ولی هر چه هست، من یکی خودم، علی کریمی را انتخاب می‌کردم. هرچند همان طور که گفتم، این فقط سلیقه است، همین!
کم نیستند کسانی که اعتقاد دارند اگر استعداد علی کریمی کنار انگیزه بالای علی دایی و اراده این آدم جمع می‌شد، چه بسا یکی، دو تا توپ طلای اروپا و جهان را برای فوتبال ما به ارمغان می‌آورد. اینطور نیست؟
شاید حرف شما درست باشد، اما قسمت این نبود. از طرفی به نظرم گل بی‌عیب خداست و خداوند همه چیز را در وجود یک انسان قرار نمی‌دهد. من و علی دایی هر یک خصوصیاتی داریم که شاید اگر در دو تای ما جمع می‌شد، خیلی اتفاقات دیگری می‌افتاد، اما به هر حال قسمت همین بوده که شما می‌بینید.
صحبت از علی دایی به میان آمد، می‌خواستیم بپرسیم چه کسانی توی چشم علی دایی نگاه می‌کردند و به او پاس نمی‌دادند؟!
من این حرف‌ها را قبول ندارم، ای‌کاش خود علی دایی اسم می‌برد، چه کسانی توی چشمش نگاه کرده‌اند و پاس نداده‌اند، اما علی‌الظاهر روی سخن دایی با من و مهدوی‌کیا بوده است. البته هرگز چنین نبوده و این حرف را قبول ندارم. باور کنید در حین بازی چنین مسئله‌ای امکانپذیر نیست، چون در هزارم ثانیه باید تصمیم بگیری که پاس بدهی یا ندهی، مگر می‌شود در چنین زمان کمی این تصمیم را گرفت؟!
یعنی شما هیچ باندی در تیم‌ملی علیه دایی راه نینداخته بودید؟ )
این چه حرفیه؟ خاطرم هست در جام ملت‌های ۲۰۰۰ لبنان قبل از بازی با تیم‌ملی عراق (نگاهی به اطراف می‌اندازد) شاهدم همین حامد کاویانپور است، آقای جلال طالبی، سرمربی وقت تیم‌ملی، من و حامد را صدا زد و با ما طوری صحبت کرد که احساس کردیم فیکس تیم هستیم،‌ولی زمانی که لحظاتی پیش از شروع مسابقه ارنج را اعلام کرد من توی ترکیب نبودم. همان زمان خیلی‌ها شایعه درست کردند که فلانی زیرآب مرا زد و باعث شد تا از ترکیب تیم بیرون بیایی، اما به جون جفت بچه‌هایم هنوز آن موضوع را باور نکرده‌ام.
منظورت از فلانی همان علی دایی است؟!
بله، ولی ۱۰ سال پس از آن ماجرا هنوز باور ندارم که کسی به سرمربی تیم‌ملی بابت بازی ندادنم خط داده باشد و...
فکر می‌کنی علی کریمی محبوب است یا نه؟
وا... فکر می‌کنم فوتبال ایران خداداد عزیزی و احمدرضا عابدزاده را دارد که من مقابل محبوبیت این دو چیزی نیستم و به گرد پایشان هم نمی‌رسم. شما در نظرسنجی برنامه نود هم میزان محبوبیت احمدرضا عابدزاده را دیدید.
آیا جایگاه واقعی محبوبیت علی کریمی، رده چهارم نظرسنجی نود بود؟
لطف مردم هم شامل حال من شد که در همان جایگاه چهارم باشم.
برخی‌ اعتقاد دارند اگر علی کریمی جلوی تیم تراکتورسازی تبریز آن شادی پس از گل را بروز نمی‌داد و با فریادش باعث دلخوری آذری‌زبان‌ها نمی‌شد شاید در نظرسنجی برنامه نود، رتبه‌اش بالاتر هم می‌رفت!
من به کسی بی‌احترامی نکردم. خوشحالی پس از گل هر بازیکن حق طبیعی اوست ، ولی از آن شادی پس از گل برداشت‌های متفاوتی شد و امیدوارم مردم تبریز از دست من دلخور نشده باشند.
حاضری از هواداران تراکتورسازی تبریز عذرخواهی کنی؟
بله، از طریق همین تربیون اعلام می‌کنم اگر حرکت من باعث ناراحتی هواداران تبریزی شده از تمام ‌آ‌نها عذرخواهی می‌کنم. ضمن آن که بد نیست اضافه کنم، خانواده همسرم آذری‌زبان‌ هستند و من هیچ مشکلی با تبریزی‌ها یا هواداران تراکتورسازی ندارم. امیدوارم ‌آ‌نها هم نسبت به علی کریمی چنین دیدگاهی داشته و یک موقع دلخوری از من نداشته باشند.
قبول داری که علی کریمی آدم خاصی است؟
یعنی چه؟!
یعنی این که یک روز حال دارد و جواب خبرنگاران را می‌دهد، اما روزی دیگر بی‌حال است و... حق با شماست!
اما مگر شما می‌توانید همیشه یک جور باشید؟! خودتان هم می‌دانید که زیاد اهل مصاحبه نیستم.
شاید به خاطر همان مصاحبه جنجالی و به یاد ماندنی با نشریه «تماشاگران» باشد که گفته بودی؛ خدا دایی را بغل کرده است؟!
نه، هر کسی باید از خدایش باشد که خدا بغلش کند و خیلی هم باید شانس داشته باشد که چنین شود، ولی نمی‌دانم چرا یکسری‌ها از دست من ناراحت شدند!
اگر زمان به عقب برگردد باز هم همان حرف‌ها را می‌زنی؟
صددرصد! چون به کسی بی‌احترامی نکردم. هنوز هم سر حرفم هستم و می‌گویم: خدا دایی را بغل کرده است، چون این در اوج بودن و افتخارات دایی برای هر کسی اتفاق نمی‌افتد. به هر حال من یکی حرفم را پس نمی‌گیرم.
ولی علی پروین هم روزی علیه دایی مصاحبه کرد و گفت: دایی بلد نیست پنج تا روپایی بزند...
اتفاقا بلوتوث آن مصاحبه را دیدم، ولی به شخصه حرف علی آقا را که احترام خاصی هم برای ایشان قائل هستم، قبول ندارم چون فوتبال به روپایی زدن نیست اگر این طور بود این جوان ایرانی که با توپ تنیس روپایی می‌زند را به تیم‌ملی فوتبال دعوت می‌کردند. به هر حال علی دایی بازیکن بزرگی بوده و باید به او احترام گذاشت چون فوتبال یک روزی به پایان می‌رسد .
دوست داری پس از پایان فوتبال مثل خداداد عزیزی مربی شوی؟
بعضی اوقات انسان در مسیری قرار می‌گیرد که دلش نمی‌خواهد. شاید الان بگویم نمی‌خواهم مربی شوم، ولی شاید در ادامه شرایط من را هم مربی کند. در رابطه با خداداد عزیزی هم متاسفانه شرایط کار در تیم‌هایی فراهم شده که نه بازیکن درست و حسابی و نه امکانات مطلوبی داشتند. بنابراین باید در شرایط بهتر عیار خداداد را سنجید. همین الان شما مورینیو را بیاورید و سرمربی تیم‌ملی سنگاپور کنید، آیا این تیم قهرمان جام ملت‌ها می‌شود؟! به نظرم باید فرصت کار در تیم‌های پرسپولیس، استقلال و سپاهان را برای
خداداد عزیزی فراهم کرد و بعد درباره‌اش نظر داد (انگار چیزی یادش می‌آید) همین سپاهان خودش یک پا تیم‌ملی است، باور کنید! اسم سپاهان آمد، مربیگری امیر قلعه‌نوعی را قبول داری؟
بالاخره چون ایشان مربی من بوده برایم خیلی قابل احترام است، اما همان طور که گفتم عیار هر مربی زمانی مشخص می‌شود که هدایت یک تیم متوسط را برعهده بگیرد. هر چند آقای قلعه‌نوعی در مس کرمان هم نتایج خوبی گرفته
سوای خداداد عزیزی، کدام فوتبالیست قهرمان کودکی و نوجوانی علی کریمی بود؟
خیلی‌ها بودند؛ از مجید نامجومطلق و مجتبی محرمی بگیرید تا برادران بیانی و... حالا بی‌رودربایستی تو بهتر دریبل می‌زدی یا مجید نامجومطلق؟ به نظر من مجید نامجومطلق!
: اسم مجتبی محرمی وسط آمد محرمی می‌گفت: بنویسید که پس از پیروانی، تنها این علی کریمی بودکه بدون شعار دادن نزد من آمد و گفت: از ۱۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون تومان، اگر به واقع نیاز داشتی، فقط با خودم در میان بگذار و...
من خیلی محرمی را دوست دارم، ولی فقط یک بار در بیمارستان پارسیان به ایشان سر زدم و خوشحالم که سرحال و سلامت به آغوش فوتبال بازگشت. (راضی نمی‌شود بیش از این در رابطه با حرف‌های محرمی چیزی بگوید ) امیدوارم آنهایی که مسئولیتی در ورزش و فوتبال این مملکت بر عهده دارند، از تجربیات امثال محرمی به نحو احسن استفاده کنند و قدر آنان را بیشتر از این بدانند. برگردیم به همان بحث علی دایی!
آیا قبول داری علی دایی نسبت به گذشته خیلی عوض شده؟
( کاملا مشخص است که نسبت به زمان تیم‌ملی خیلی عوض شده است.
چه دگرگونی در دایی جدید دیده‌ای؟
طرز صحبت کردن او با خبرنگاران فرق کرده و دیگر نشانی از غرور گذشته در صحبت‌هایش دیده نمی‌شود.
این علی دایی تغییر پیدا کرده، آیا می‌تواند شاگردی مثل علی کریمی داشته باشد؟!
به نظر من نه تنها علی دایی بلکه تمام مربیان ما باید به دنبال ساختن بازیکنانی مثل علی دایی، علی کریمی، مهدوی‌کیا و... باشند. شما همین علی دوستی را ببینید که در شهرهای کوچک و پایین‌شهر تهران به دنبال پیدا کردن استعدادهاست و متاسفانه چنین تفکری در تیم‌های بزرگ ما دیده نمی‌شود.
ما که جوابمان را نگرفتیم!
ببینید اختلاف‌نظری بین من و علی دایی وجود دارد که نمی‌توانیم در کنار هم باشیم، چون اگر کنار هم باشیم، برای پرسپولیس حاشیه‌سازی می‌شود و این تیم بیشتر لطمه می‌بیند.
یعنی امکان بازگشت علی کریمی به پرسپولیس دایی وجود ندارد؟
من به درد علی دایی نمی‌خورم. در حال حاضر شرایط کار کردن ما دو نفر کنار یکدیگر وجود ندارد!
ولی شنیدیم پس از بازی دور رفت استیل‌آذین و پرسپولیس گفته‌ای: دیگر جلوی پرسپولیس و تماشاگرانش بازی نمی‌کنم!
نه، من این حرف را نزدم چون آن قدر هواداران پرسپولیس را دوست دارم و عاشق همه آنها هستم که بی‌صبرانه منتظر بازی برگشت هستم تا دوباره طرفداران خوب این تیم را در ورزشگاه آزادی ملاقات کنم.
حتی اگر به قیمت هو کردن علی کریمی تمام شود؟!
آن قدر هواداران پرسپولیس را دوست دارم که بگویم اگر مرا هو کنند، باز هم اشکالی ندارد و فدای سرشان. من خاطرات خوبی با آنها دارم که با یک «هو» شدن هم خراب نشود.
mana
mana
مدير تالار ايران شناسي
مدير تالار ايران شناسي

تعداد پستها : 337

امتياز كاربر : 806

تاريخ عضويت : 2010-02-17

جنسيت : انثى

متولد : 1986-09-29

ساير موارد
نوع گوشي همراه: نوكيا نوكيا
حالت من: سپاسگذار سپاسگذار
جوايز اخذ شده:

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مصاحبه جنجالی با علی کریمی:من به درد علی دایی نمی خورم Empty رد: مصاحبه جنجالی با علی کریمی:من به درد علی دایی نمی خورم

پست من طرف joline 2010-03-03, 11:12

ممنون مانا جون
joline
joline
.
.

تعداد پستها : 880

امتياز كاربر : 1928

تاريخ عضويت : 2010-02-12

متولد : 1993-03-11

شهر : تهران

ساير موارد
حالت من: شاد شاد
جوايز اخذ شده: بهترين ارسال كننده بهترين ارسال كننده

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مصاحبه جنجالی با علی کریمی:من به درد علی دایی نمی خورم Empty رد: مصاحبه جنجالی با علی کریمی:من به درد علی دایی نمی خورم

پست من طرف mana 2010-03-06, 03:15

khahesh mishe golam مصاحبه جنجالی با علی کریمی:من به درد علی دایی نمی خورم 973395
mana
mana
مدير تالار ايران شناسي
مدير تالار ايران شناسي

تعداد پستها : 337

امتياز كاربر : 806

تاريخ عضويت : 2010-02-17

متولد : 1986-09-29

ساير موارد
حالت من: سپاسگذار سپاسگذار